Sonbahar Adım Adım

22 Eylül 2015

Sonbahara adım adım yaklaşırken mağazalarda sonbahar/kış koleksiyonları yerini çoktan aldı bile! Sonbahar/kış 2016 defilelerinden alınan ilhamlar ile pek çok marka da kendi çizgisine yön vermiş oldu. Siz sonbahar alışverişine başladınız mı bilmiyorum ama bu yazıyı okuduktan sonra trendleri on ikiden vuracağınıza eminim! Çünkü bugün size önemli birkaç ayakkabı trendinden bahsedelim.

İlk olarak sezonun en büyük trendi süet parçalarda! Sırf ayakkabı değil kıyafet ve çantalarda da bu trendi görüyoruz. Püskül ve süet bir araya gelince ayakkabılarda da uzun çizmeler ortaya çıkmış. Özellikle taba ve kiremit tonları kullanılıyor. Mutlaka edinmekte fayda var!

Sezonda bir diğer trend detayı ise krokodil deri ya da diğer adıyla timsah derisi. Yine uzun çizmeler, botlar ve hatta açık ayakkabılar krokodil, çatlak deriden üretildi. Sezon renkleri ve daha çok yeşil tonları kullanılmış ve ben de bu modele en çok yakışan rengin zümrüt yeşili olduğunu düşünüyorum. Bu tip bir parçayı hem gündüz hem de gece çok rahatlıkla da kullanabilirsiniz.

Bir diğer trend ayakkabı bilekten biraz daha uzun boyda olan botlar. Ancak bu botların bu sene bir özelliği var: bol değil bilekten yukarınızı çorap gibi saran cinstenler! Ayrıca bu modelde üretilen botların çoğu parlak ince deriden üretildi ve jelatinimsi bir görüntüye sahip. Oldukça trend ve cool bir görüntü peşinde koşanlarınız varsa bu sezon ilk adres bu ayakkabılar olsun deriz!

Topuklu ayakkabılarda ise tasarımcılar bize daha kalın ya da daha kısa topuklu ve daha uzun burunlu ya da küt kesim burun ayakkabılar önererek bizi 70’ler İngiltere’sine götürmekte kararlı!

 

Mynet

Etiketler :

Kullanıcı Yorumları


Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Benzer Haberler


16 Eylül 2019, Yorum Yapılmamış
25 Mart 2019, Yorum Yapılmamış
22 Mayıs 2017, Yorum Yapılmamış
20 Şubat 2017, Yorum Yapılmamış
20 Ocak 2017, Yorum Yapılmamış
08 Kasım 2016, Yorum Yapılmamış