sizinkadrajınızdanbodrumYerel fotoğrafçıları desteklemek ve Bodrum’un güzelliklerini ön plana çıkartmak üzere Özel Bodrum Hastanesi’nin düzenlediği 1.Geleneksel Fotoğraf Yarışmasına katılmak için çektiğiniz Bodrum fotoğraflarını 30 Kasım’a yollayın, Özel Bodrum Hastanesi 2016 Masa Takviminde isminizle birlikte yer alsın.

Seçilen 12 fotoğraf içinden en iyi3 fotoğraf sahibine ödül verilecektir.

 

Yarışma Kategorileri: 
Yarışma “Serbest” Renkli veya Siyah-Beyaz olmak üzere tek dalda yapılacaktır.

Jüri Üyeleri: 
Abdullah Servet
Özel Bodrum Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı

Ömer Doğan
Fotoğrafçı

Necip Damar
Grafik Sanatçısı

 

Yarışma Takvimi: 
Katılım Başlangıç Tarihi    : 01 Ekim 2015
Son Katılma Tarihi           : 30 Kasım 2015
Seçici Kurul Toplantısı      : 07 Aralık 2015
Sonuç Bildirimi                : 10 Aralık 2015

Ödüller

 1. 1500 TL+Genel Check Up
 2. 750 TL+Mini Check Up
 3. 500 TL+ Check Up

Katılım Koşulları:

 1. Bu yarışma Özel Bodrum Hastanesi tarafından düzenlenmektedir.
 2. Yarışmaya katılım ücretsizdir.
 3. Her aday, en çok 5 (beş) adet Renkli veya Siyah-Beyaz fotoğrafla yarışmaya katılabilir.
 4. Yarışmaya gönderilecek fotoğrafların, herhangi bir yarışmada ödül ve sergileme almamış olması gerekmektedir. Fotoğrafın yayınlanmış olması, yarışmaya katılım bakımından bir engel teşkil etmez.
 5. Fotoğraflar her türlü fotoğraf makinesi ve cep telefonu ile çekilebilir.
 6. Fotoğraflar sayısal (dijital ortamda) renkli veya siyah-beyaz olarak gönderilir.
 7. Gönderilen fotoğrafların boyutunun en az 5 megapiksel (2592x1944px) olmalıdır.
 8. Yarışmaya katılacak fotoğraflar, jpg/jpeg formatında, 150-300 dpi, 7-12 sıkıştırma kalitesinde, kısa kenar en az 1920 piksel, uzun kenar en fazla 3200 piksel olarak kaydedilmeli ve dosyaların boyutları 2 Mb’tan az olmamalı, 4 Mb’ı da geçmemelidir.
 9. Yarışma seçici kurul üyeleri, yarışma sekreteryası görevlileri, ile birinci dereceden akrabaları yarışmaya katılamaz.
 10. Işık, kontrast, renk, gren gibi fotoğrafın karakterini bozmayacak fotoğrafik müdahaleler dışında, uygulanacak salt grafik nitelikli bazı Photoshop veya benzeri yazılım efektlerinin (örneğin suluboya filtresi vb) kullanıldığı fotoğraflar elenecektir.
 11. Yarışmada ödül ve sergileme alan yapıtların tüm kullanım hakları Özel Bodrum Hastanesi ve Fotoğrafçı’ya ait olacaktır. Katılımcı, Seçici Kurul tarafından ödül verilen ve/veya sergilenmeye layık görülen fotoğraf(lar)ının isminin belirtilmesi sureti ile, Özel Bodrum Hastanesi’nin belirleyeceği tarihlerde sergilenmesini, yarışmadan sonra aynı konuda yayımlanacak kataloğu da içeren eserde ve yarışmanın tanıtımı amacıyla elektronik ortamda, Özel Bodrum Hastanesi’nin sosyal medya kanalları, takvim çalışmaları, basılı yayınlarında,  web sitelerinde kullanılmasını, bunlara bağlı olarak ödül dışında herhangi bir talepte bulunmaktan peşinen vazgeçtiğini, kabul ve taahhüt eder.
 12. Ödül alan fotoğraflar haricinde, katılımcı, telif ücreti hakkından peşinen vazgeçtiğini ve talepte bulunmayacağını kabul ve taahhüt eder. Yarışmada ödül ve sergileme alan fotoğraflar sahiplerinin isimleri belirtilmek kaydı ile ayrıca bir telif ücreti ödenmeden Özel Bodrum Hastanesi  tarafından sergi, basılı katalog, dijital katalog (mobil platformlar da dahil), Özel Bodrum Hastanesi bünyesindeki web siteleri, mobil uygulamaları, tüm sosyal medya hesapları, dergi, ajanda, poster, takvim, kutu vs. gibi pazarlama destek ürünleri vb basılı yayınlarda ve dijital ortamlarda tanıtım amaçlı 3 (üç) yıl süre ile kullanılabilecektir.
 13. Katılımcı, yarışmaya gönderdiği yapıt(lar)ın tümüyle kendisine ait olduğunu, fotoğraflarda yer alan ve telif konusu oluşturabilecek konularda gerekli tüm izinlerin alındığını, diğer hususlarla birlikte kabul ve beyan eder.
 14. Daha önce ya da bu yarışma ile eş zamanlı yapılan herhangi bir yarışmada ödül, mansiyon ve sergileme almış fotoğraflar kabul edilmeyecektir. Fotoğrafın yayınlanmış olması ise yarışmaya katılım açısından engel teşkil etmez. Anılan fotoğrafın bu yarışmadan önce veya bu yarışmayla eş zamanda yapılan herhangi bir yarışmada ödül, mansiyon ve sergileme almış olduğunun ortaya çıkması ya da bu fotoğrafın ana unsur olarak kullanılması durumunda, katılımcı hakkında kural ihlali işlemi uygulanır.
 15. Yarışmaya gönderilen fotoğraf üzerinde, yapıt kendisine ait olmadığı halde kendisininmiş gibi göstermeye ve seçici kurulu yanıltmaya yönelik her türlü müdahale ve değişikliği yapan kişi kural ihlali yapmış sayılır.
 16. Kural ihlali tespit edilen katılımcının elde ettikleri ödül, unvan ve her türlü kazanımları geri alınır. Ödül iptal edilir; yeri boş bırakılır. Bu durum diğer katılımcılara ekstra bir hak tanımaz. Ödül verilmişse katılımcının ödülü iade emesi gerekir.
 17. Yarışma sonuçları, Özel Bodrum Hastanesi Web Sayfası’nda www.ozelbodrumhastanesi.com duyurulacaktır.

 

Fotoğrafların İsimlendirilmesi ve Gönderilmesi:

 • Fotoğraflar, www.ozelbodrumhastanesi.com/FotografYarismasi adresinden formu eksiksiz olarak doldurulup gönderilmelidir.
 • Fotoğraf isimleri formda yazdığınız isim ve soyisimle aynı olmalıdır. Örn: yesimyagci1.jpg, yesimyagci2.jpg, yesimyagci3.jpg,
 • Son gönderme tarihi 30 Kasım 2015.

 

Genel Hüküm: 
Yarışmaya fotoğraf göndererek katılmak, yukarıdaki koşulların aynen kabul edildiği anlamına gelmektedir.

 

Yarışma Sekreteryası: 
Yeşim Kantar
E-posta: y.yagci@ozelbodrumhastanesi.com & fuatogan@gmail.com 
Telefon: +90 5495906434

 

Etiketler :

Kullanıcı Yorumları


Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Benzer Haberler


20 Ocak 2017, Yorum Yapılmamış
25 Kasım 2016, Yorum Yapılmamış
14 Kasım 2016, Yorum Yapılmamış
08 Kasım 2016, Yorum Yapılmamış
22 Ekim 2016, Yorum Yapılmamış
20 Ocak 2016, Yorum Yapılmamış