Kışın Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

11 Aralık 2015

Kışın-Saç-Bakımı-Nasıl-YapılırKış mevsiminde oldukça artan baca dumanları, ağırlığını arttıran hava, kar, yağmur ve özellikle bu kış derinden hissettiğimiz soğuk hava sizin de saç sağlığınızı kötü yönde etkiliyor ve daha fazla bakım yapmanız gerekiyor değil mi? Eğer yaz mevsimine güzel görünen ve sağlıklı saçlarla girmek istiyorsanız kışın saçlarınıza daha da fazla bakım yapmanız ve bu bakımları aksatmamanız gerekiyor. Peki, kışın saçlarınıza nasıl bakım yapmalısınız? İşte size bu konuda cevap olacak birkaç ipucu.

İlk olarak söylemeliyim ki rüzgâr ve nem azalmasından dolayı saçlarınızın ve saç derinizin kuruması ne yazık ki saçlarınız konusunda en büyük sorunların başında geliyor. Bu sorunun çözümünde yapmanız gereken saçlarınızı ve kafanızı oldukça sıcak tutmanız ve soğuktan korumanızdır. Bere gibi ürünler de en büyük yardımcınız olacaktır ancak bere gibi tekstil ürünlerinin çok sıkı ve kapalı olarak kullanılmaması saç köklerinizin nefes alması ve bununla birlikte kan dolaşımınız için son derece önemlidir. Aksi taktirde havasız ve oksijensiz kalan saçlarınızda zayıflama ve dökülme gibi problemler yaşayabilirsiniz.

Kışın yapılan en büyük yanlışlardan biri de soğuk havalar nedeni ile banyoların da normalden daha sıcak su altında yapılmasıdır. Bu durum saçlarınızın yıpranmasına yol açacak ve saç derinizi kurutacaktır. Banyo sonrası ise çok sıcak hava üfleyen saç kurutucu cihazlardan da olabildiğince uzak durmak gerekir.

Bazen de olsa kocakarı ilaçları diye adlandırdığımız ve doktorunuzun önerisi dışında olan reçetelerden de uzak durmalısınız. Bunun yerine kış için özel olarak üretilen saç kremleri ve şampuanları tercih edebilirsiniz. Ayrıca bu kozmetik ürünleri kullanırken saç yapınıza göre olanları uygulamalısınız.

Moda stilisti

Etiketler :

Kullanıcı Yorumları


Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Benzer Haberler


01 Kasım 2019, Yorum Yapılmamış
04 Ekim 2019, Yorum Yapılmamış
25 Mart 2019, Yorum Yapılmamış
25 Ocak 2018, Yorum Yapılmamış
31 Ekim 2017, Yorum Yapılmamış
15 Eylül 2017, Yorum Yapılmamış