Kış Aylarında Giyim Önerileri

18 Aralık 2017

Kış aylarında nasıl giyinmeli, kışın giyim önerileri, kış mevsiminde nasıl giyinmeliyiz kış aylarında havanın soğuk olması vücut ısısının düşmesine, üşümemize ve hatta donmamıza yol açmaktadır. Uzmanların kış mevsiminde giyim önerilerine göz atarak kışın tüm bu durumlardan kendiniz koruyabilir ve hasta olmadan rahat bir kış mevsimi geçirebilirsiniz.

Kış ayları için giyim önerileri

Kış mevsiminde kalın giysilerden ziyade ince ve kat kat giysiler giyilmesi tavsiye edilmektedir. Kalın giysiler hem hareket etmeyi zorlaştırmakta hem de sıcak bir ortama girildiği zaman terlemeye neden olarak soğuk ve grip hastalığının gelişmesine zemin hazırlamaktadır.

Kış mevsiminde iç çamaşırı üzerine kalınca bir tüylü kazak ve onun üzerine de kaban giymek çok yanlış bir giyim şeklidir. Böyle yapmak yerine iç çamaşırından sonra pamuklu bir gömlek, onun üzerine yine pamuklu ve kalın olmayan bir kazak ve süveter, dışarı çıkarken de ceket ve yine çok kalın olmayan bir mont pardösü giyilebilir.

İnce ve üst üste giyinmek, sıcak ortamlarda terlemeyi önler. Çünkü sıcak bir ortamda en üstte bulunan giysiyi çıkartabilir ve tekrar soğuk bir ortama geçeceğiniz zaman giyebilirsiniz. Böylece kış aylarında terlemez, hasta olma riskiniz en aza iner.

Giyilen giysilerin mutlaka yüzde yüz pamuklu olmasına dikkat edilmeli. İç çamaşırının üzerine kalın bir kazak ve dışarı çıkarken onun üzerine kışlık bir mont ya da pardösü giyilmesini tavsiye etmiyoruz. İç çamaşırından sonra pamuklu bir gömlek, onun üzerine yine pamuklu ve kalın olmayan bir kazak ve süveter, dışarı çıkarken de ceket ve yine çok kalın olmayan bir mont pardösü giyilebilir.

Havanın ve ortamın durumuna göre bir iki parçayı çıkarma şansımız olur. Ancak kalın ve tek parçadan oluşan giyecek de bu mümkün değildir. Ayrıca iç mekanda da kalın giysiler yine terlemeye sebep olur. Bu şekilde dışarı çıkıldığında ise soğuk algınlığı ve gribal enfeksiyonlara yakalanmak kaçınılmaz olur.

Etiketler :

Kullanıcı Yorumları


Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Benzer Haberler


21 Haziran 2020, Yorum Yapılmamış
09 Haziran 2020, Yorum Yapılmamış
09 Haziran 2020, Yorum Yapılmamış
18 Mayıs 2020, Yorum Yapılmamış
17 Mayıs 2020, Yorum Yapılmamış
14 Mayıs 2020, Yorum Yapılmamış