12674375_1254910661202102_601285683_nBu ay siz sevgili “Bodrum Kadınlar Kulübü” takipçilerine eski kalıcı makyaj tekniği dediğimiz dövme ile yapılan kaşların nasıl kamuflaj yapılıp yenilendiği, LongTimeLiner Conture Make up tekniği ile nasıl düzeltilebilip doğal hale getirilebildiği hakkında bilgi vermek istiyorum.

Dövme işlemleri alt deriye uygulanır ve bu nedenle uygulama esnasında kullanılan boyalar deride genellikle daha uzunca bir süre kalır. Zaman içerisinde de kullanılan boya rengine bağlı olarak kaş altındaki deride kızıl,yeşilimsi, mavi /mor, kurşuni siyah, gri gibi renkler görülmeye başlar ..Oysa benim uygulamasını yapmış olduğum LongTimeLiner Conture Make up tekniği ile yapılan kaş işlemleri üst deriye uygulanan, zaman içerisinde dökülerek kaybolan bir tekniktir.

Kaybolma süreci kullanan kişinin cilt yapısına bağlı olarak değişkenlik gösterir. .Bazen dövme tipi bir kalıcı makyaj geldiğinde eski işlem rengi halen çok koyu ise bu tip kaşlarda kamuflaj yaparak çok sağlıklı neticeler almak mümkün olamaz. Bu nedenle iyi bir inceleme ile bazen de deneyerek kamuflajı yapıp/yapamayacağımızı anlarız.

Bu durumda eski kalıcı makyajı işinin ehli olan ,laser uygulamaları yapan dermatoloji uzmanı yada plastik cerrahi uzmanı bir doktorun “dövme silme” işlemi ile tamamen sildirmeleri en sağlıklı ve güvenli olandır. .Laser ile silme işleminden ve cilt tamamen düzelince rahatlıkla tekniğimizi uygulayabiliriz. Ancak kaş altındaki deride görülen boya çok koyu değil ise eski kalıcı makyaj rengini açmak yada tamamen yok etmek mümkündür. .Alt zeminde görünen istenmeyen boya rengini kamufle edecek özel pigment boyalar kullanılarak 1 yada 2 seans da kamuflaj yapılır. Böylece yeni yapılacak kaş için temiz bir zemin hazırlanmış olur. Bu renk açma /yada tamamen yok etme çalışmasından sonra en erken 15 gün sonra temiz kaş derisi üzerine yeni kaş çizimimiz yapılarak kıl tekniği ile yeni doğal kaşımız yapılır. Bakım talimatları ve evde kullanılacak bakım ürünleri anlatılarak 15 gün sonraki rötuş işlemine çağrılır.

Sevgili takipçiler; Kaşlarımız yüzümüzün anlamını belirler bu nedenle kalıcı makyaj yaptırırken uygulayıcı kişinin markasını , kullandığı boyaların kalitesini, çizim becerisini ve hijyen kurallarına uyup uymadığını çok iyi tespit ederek yüzünüzde kalıcı işlemler yaptırmanızı öneririm.

Hepinize güzelliklerle geçecek bir ay diliyorum.

Güldem Nakipoğlu Ekici

Etiketler :

Kullanıcı Yorumları


Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Benzer Haberler


21 Haziran 2020, Yorum Yapılmamış
09 Haziran 2020, Yorum Yapılmamış
09 Haziran 2020, Yorum Yapılmamış
18 Mayıs 2020, Yorum Yapılmamış
17 Mayıs 2020, Yorum Yapılmamış
14 Mayıs 2020, Yorum Yapılmamış