728xautoEvde yapacağınız bu 7 hile ile kirpiklerinizi uzatabilirsiniz

Gözler ve bakışlar karşınızdaki insanı etkilemek için çok önemlidir. Bakışların daha etkili, güvenli ve çekici olması için de uzun kirpikler vazgeçilmezdir.

Dış görünüşün önemli bir parçası olan kirpikleri olduğundan daha uzun göstermek için çoğumuz makyaj ve estetik hilelerine başvururuz, yapay malzemeler kullanırız. Ancak unutmayın bunlara gerek kalmadan evde uygulayabileceğiniz doğal yöntemler isteğinize çare olabilir.

Hem sağlığınız hem de kendine daha güvenli bir görünüş için uzun kirpiklere sahip olmak istiyorsanız bu yöntemleri siz de deneyin.

Ev tedavileri ile daha uzun kirpiklere sahip olun

– Zeytinyağı

Zeytinyağı, kirpiklerinizde en iyi büyümeye yardımcı olan antioksidanlar bakımından zengindir.

Parmağınızı yağa batırın ve kirpiklerinizin köklerine uygulayın. Düzenli uyguladıktan sonra kirpiklerinizin sağlıklı şekilde uzadığını göreceksiniz. Bu uygulamayı istediğiniz saatte yapabilirsiniz, ancak en uygunu gece yatmadan önce yapmktır.

– Papatya

Papatyanın antibakteriyel bir gücü vardır. Papatya çayı hava kirliliğinden etkilenen gözlerinizi tedavi edecektir. Papatya çayı ile göz kapaklarınıza masaj yapabilir, gözlerinizi yıkayabilirsiniz. Bu hem enfeksiyona karşı korunmanızı hem de uzun kirpiklere sahip olmanızı sağlayacaktır.

– Yumurta beyazı

Yumurta akının mucizesi içindeki proteindir. Sadece yağ yakmanıza ve kas kütlenizi artırmanıza yardımcı değildir, tüyleriniz için de çok önemlidir.

Yumurta akını şu şekilde kullanabilirsiniz;

Bir kaba yumurta beyazını koyun. Kirpiklerinize kökten uca parmak uçlarınızla uygulayın. 10 dakika bekleyin ve daha sonra ılık su ile durulayın. Haftada 3 kere tekrarlayın.

– Hindistan cevizi yağı

Hindistan cevizi yağında bulunan vitaminler, kişisel bakım için de idealdir. Hindistan cevizi yağı kirpiklerinizin beslenmelerine yardımcı olur, uzunluk ve parlaklık verir. Bir pamuk yardımıyla yağı kirpiklerinize her gün sürebilirsiniz.

-Aloe Vera

Aloe Vera jelini temiz bir rimel fırçasıyla yatmadan önce kirpiklerinize sürün. Ertesi gün ılık su ile durulayın. Dilerseniz aloe vera jelini bir çay kaşığı papatya çayı ve jojoba yağı ile karıştırıp bu karışımı günde iki kez kirpiklerinize sürün. 15 dakika beklettikten sonr ılık su ile durulayın.

https://www.mynet.com/evde-yapacaginiz-bu-7-hile-ile-kirpiklerinizi-uzatabilirsiniz-1213564-mykadin

Etiketler :

Kullanıcı Yorumları


Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Benzer Haberler


21 Haziran 2020, Yorum Yapılmamış
09 Haziran 2020, Yorum Yapılmamış
09 Haziran 2020, Yorum Yapılmamış
18 Mayıs 2020, Yorum Yapılmamış
17 Mayıs 2020, Yorum Yapılmamış
14 Mayıs 2020, Yorum Yapılmamış