Elma Sirkesi İle Güzelleşin

01 Şubat 2016

Hemen hemen her evde bulunan salataların olmazsa olmazı sirke aslında hayatınızın her alanını iyileştiriyor ve güzelleştiriyor.

İşte elma sirkesinin mucizevi etkileri:

• Saçlarınızdaki kepek çokluğundan şikayetçiyseniz şampuanınıza veya banyo suyunuza elma sirkesi karıştırarak bu sorunu kökten çözebilirsiniz.

• Özellikle de kadınların güzellik düşmanı sivilcelerden kurtulmak için 1 çay bardağı elma sirkesine yarım çay bardağı su ekleyin ve pamukla sivilcelerinize sürün. Sivilcilerinizin kısa zamanda kuruyarak yok olduğunu göreceksiniz.

• Cildinizin matlığından ve cilt lekelerinizden şikayetçiyseniz bir kaba yarı yarıya sulandırışmış elma sirkesi koyup kaynatın. Daha sonra bu su ile buhar banyosu yaptırın cildinize. Ayrıca bu suyu 3-4 gün arayla tonik gibi kullanarak silebilirsiniz.

• Zayıflamak için de yine elma sirkesi kullanabilirsiniz. Bir bardak suyun içine 1 tatlı kaşığı elma sirkesi ve 1 tatlı kaşığı bal koyarak sabahları aç karınla için. Yağ yakımının hızlandırdığına şahit olacaksınız.

• Özellikle de varis rahatsızlığına çok iyi geldiği söylenen elma sirkesi ile bir havluyu ıslatın.bacaklarınızı yüksek bir yere dikerek 45 dakika boyunca sirkeli havlu ile kompres yaparak dinlendirin.

Sirkenin vücudun her zerresine ne kadar yararlı olduğu çok eskilere dayanan bir duyumdur. Aynı zamanda günümüzde bilim adamları tarafından yapılan araştırmalarda gösteriyor ki özellikle elma sirkesinin vücut sağlığı ve cilt sağlığı açısından son derece faydalı olduğu söyleniyor.

mynet.com

Etiketler :

Kullanıcı Yorumları


Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Benzer Haberler


18 Mayıs 2020, Yorum Yapılmamış
17 Mayıs 2020, Yorum Yapılmamış
14 Mayıs 2020, Yorum Yapılmamış
13 Mayıs 2020, Yorum Yapılmamış
13 Mayıs 2020, Yorum Yapılmamış
13 Mayıs 2020, Yorum Yapılmamış