Dünyadan Bakım Önerleri

21 Eylül 2015

Dünyanın dört bir yanından en özel bakım önerilerini size getiriyoruz! Bizde nasıl ki Türk hamamları ve kese paha biçilmez bir peelingse, dünyanın çeşitli ülkelerinde de başka başka organik bakım taktikleri var. Üstelik her biri uygulaması kolay; bulunması ve hazırlanması çok pratik ürünlerle (biri hariç;))… O halde sen de yeni yıla sayılı günler kala, dünyanın farklı farklı ülkelerinde öne çıkan organik bakım taktikleriyle güzelliğine güzellik kat, yeni yıla harika ışıl ışıl bir ten ve saçlarla gir.

ORGANİK BAKIM 1: BREZİLYA YÖNTEMİ İLE BRONZLAŞ

Brezilya’da kadınların brozlaşmak için bol bol havuç suyu içtiğini biliyor muydun;) Haksız da sayılmazlar, çünkü havuç beta-keroten deposu olduğundan cildine turunculuk verir; fazlasını da idrar yoluyla atarsın –ki aynı tutunculuğu orada da görebilirsin:)

ORGANİK BAKIM 2: AVUSTRALYA YÖNTEMİ İLE SİVİLCEYLE SAVAŞ

Avustralya’nın devekuşlarına verilen bir ad, emu. Emu yağı, Avustralyalı kadınlarca cilt ve saç bakımı için kullanılıyor. Emu yağının aynı zamanda sedef, egzama, akneye de iyi geldiği, yanıkları yatıştırdığı da söyleniyor.

ORGANİK BAKIM 3: HIRVATİSTAN YÖNTEMİ İLE KALIN SAÇLAR

Eğer senin de saçların cansız ve güçsüzse, aynı zamanda da dökülüyorsa, Hırvatistanlı kadınlar gibi sen de haşlanmış ısırgan otu suyu ile saçlarını yıka! Tabii karşımı hazırlarken ellerini korumayı sakın unutma:)

ORGANİK BAKIM 4: ESKİ MISIR YÖNTEMİ İLE PEELİNG

Cildinin yumuşacık olmasını istiyorsan Eski Mısır Kraliçesi Kleopatra gibi sen de sıcak süt kullan! Suyun içine katacağın sıcak süt, lastik asit özelliği ile ölü hürrelerini tutan proteinlerin çözülmesine yardımcı olacak ve seni ölü hücrelerden kolayca arındıracak.

ORGANİK BAKIM 5: JAPONYA YÖNTEMİ İLE LEKELERDEN KURTUL

Japonya’da kadınlar, yüzyıllardır cilt lekeleri ve kırışıklıklar için pirinç tozu kullanıyor. Aslında pirinç tozu çok bilindik ve bakım ana maddesi. Piyasadaki pek çok bakım ürününün ana maddesini oluşturuyor.

ORGANİK BAKIM 6: HİNDİSTAN VE PAKİSTAN YÖNTEMİ İLE IŞILTILI CİLT

Hindistan ve Pakistan’da, gelinlerin ortak geleneksel törenlerinde zerdeçal, sandal ağacı, nohut ununu karıştırıp gelinlerin yüz ve vücutlarına maske yapıyorlar. Bu karışım, onların cildini temizliyor ve aydınlatıyor.

ORGANİK BAKIM 7: ALMANYA YÖNTEMİ İLE PARLAK SAÇLAR

Almanya’da, bira festivalinde sadece bira içilmiyor; kadınlar su ile karıştırıp bira ile saçlarını da yıkıyorlar. Kuru saçlarına uyguladıkları bu karışımla, saçları ışıl ışıl oluyor.

ORGANİK BAKIM 8: TAYVAN YÖNTEMİ İLE NEMLİ CİLT

Antik Ming Hanedanı kadınları, pürüzsüz ve nemli bir cilt için inci tozu kullanırlarmış. İnci tozu hidrat özelliği ile cilt kusurlarını en aza indiriyor. İnci tozu bazı pahalı cilt bakım ürünlerinde de kullanılıyor.

ORGANİK BAKIM 9: DOMİNİK YÖNTEMİ İLE GÜÇLÜ TIRNAKLAR

Dominikli kadınların güçlü tırnaklar için onlara sarımsak sürdüğünü biliyor muydun;) Sen de ojeni sürmeden önce sarımsağı ikiye bölüp tırnaklarına güzelce sür. Sonra ojeni uygula. Merak etme, oje, tırnaklarındaki sarımsak kokusunu yok edecektir. Üstelik sarımsak antibakteriyel özellik taşıdığı için tırnaklarının mikrop tutmasını da engelleyecek;)

 

Etiketler :

Kullanıcı Yorumları


Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Benzer Haberler


01 Kasım 2019, Yorum Yapılmamış
04 Ekim 2019, Yorum Yapılmamış
25 Mart 2019, Yorum Yapılmamış
25 Ocak 2018, Yorum Yapılmamış
31 Ekim 2017, Yorum Yapılmamış
15 Eylül 2017, Yorum Yapılmamış