Cildiniz İçin Bahar Temizliği

09 Mart 2016

cilt-temizligi_3Cildiniz için bahar temizliğine başlamanın tam zamanı

Kışın tüm olumsuz etkilerini cildinizden bir anda yok etmek için ve yaza kadar cildinizi iyileştirmek için size önereceğimiz bazı püf noktalarını deneyebilirsiniz.

Yaza doğru geri sayıma başlamışken daha fazla güzel olmak için kolları sıvamaya başlayabilirsiniz.

Kış mevsimin soğuktan, rüzgardan kuruyan ve yıpranan cildinize bahar temizliği yapma vakti gelmiş durumda. Koca bir kışı çok çetin şartlarda geçirmiş olabilirsiniz.

İşte size cildinizi kendine getirecek altın değerinde ipuçları:

Her şeyin başı sağlık diye boşuna söylememişler. O yüzden cildinizin yaza güzel bir şekilde merhaba demesini istiyorsanız beslenme şartlarınızı yeniden gözden geçirmelisiniz. Sabah, öğle akşam ve ara öğünler olmak üzere sık sık ve az yiyerek hem formunuzu korumuş olursunuz hem de cildinizin yeteri kadar beslenmesini sağlarsınız.

Elma ve salatalığın cilt üzerinde inanılmaz bir etkisi olduğunu unutmayınız. Bu mevsimde en çok tüketeceğiniz sebze ve meyveler arasına elma ve salatalığı da ekleyin.

Tahin içeriğindeki susam yağı sayesinde kış mevsimin kurumuşluğu ve gerginliğini alacak ve bebek cildi gibi bir cilde sahip olmanızı sağlayacaktır.

Cildinize toz şeker ve bir miktar su ile yapacağınız peeling ile de cildinizdeki örü deriden kurtulur ve daha canlı bir cilde daha kolay bir şekilde sahip olabilirsiniz.

Cildinize buhar uygulaması yaparak cildinizin tüm kış boyunca kaybettiği nemi yeniden kazandırabilirsiniz. Bir miktar kaynamış suya doğru kafanızı eğin ve başınızı bir havlu ile kapatın. Nefesiniz yettiği sürece cildinizin buharı emmesini sağlayın ve bu işlemi hafta da 2 kez 10 dakika kadar uygulayın. Sonrasında göreceksiniz ki pamuk gibi bir cilde sahipsiniz.

 

Etiketler :

Kullanıcı Yorumları


Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Benzer Haberler


13 Ocak 2020, Yorum Yapılmamış
13 Ocak 2020, Yorum Yapılmamış
27 Aralık 2019, Yorum Yapılmamış
26 Aralık 2019, Yorum Yapılmamış
26 Aralık 2019, Yorum Yapılmamış
26 Aralık 2019, Yorum Yapılmamış