Bodrum’lulara Yeni İki Hizmet Daha

23 Ocak 2016

konÖZEL GÜVENÇER & ÇİFTÇİ KADIN SAĞLIĞI TIP MERKEZİ’NDEN

BODRUMLULARA YENİ İKİ HİZMET DAHA;ROBOTİK DİGİTAL KOLPOSKOPİ CİHAZI VE KORDON DOKUSU SAKLAMA…

Son yıllarda  jinekolojik muayene ve kontrollerin rutin bir parçası haline gelenSmear Testi, özellikle rahim ağzı kanserlerinin ve kanser öncesi (prekanseröz) lezyonların erken tanınmasını sağlamaktadır.

Smear testi bulgularının pozitif çıkması,  basit hücre bozulmasından, HPV enfeksiyonuna ve rahim ağzı kanserine kadar gidebilen geniş bir hastalık grubunun belirtisi olabilmektedir.

Artık günümüzde, pozitif çıkmış bir smear testi,LED ışıklı ve dijital Kolposkopi cihazıile 15 dakika gibi bir sürede ağrısız bir şekilde araştırılabiliyor. Kolposkopi işlemi rahim ağzının yakından, detaylı muayenesini, hücresel anomalilerin araştırılmasını ve rahim ağzı kanserlerinin çok erken teşhis edilmesini sağlamaktadır.

Özel Güvençer&Çiftçi Kadın Sağlığı Tıp Merkezi’nde kullanılmaya başlanan robotik, yani problemli bölgeleri otomatik olarak teşhis edenKolposkopi cihazı ile Bodrumlular bu son teknolojik gelişmenin imkanlarından faydalanabilecekler.

Özel Güvençer& Çiftçi Kadın Sağlığı Tıp Merkezi’nde verilmeye başlanan bir başka hizmet ise; Kordon Dokusu Saklama… Kordon kanı saklamanın yanı sıra şimdi artık kordon dokusu da saklanarak bazı hastalıklar için ek yeni tedavi yöntemleri geliştirilmekte. Kordon kanında bulunandan farklı kök hücreleri barındıran kordon dokusu,Alzheimer, Parkinson ve Diyabet hastalığı gibi farklı hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır.Kordon kanı ve kordon doku hücreleriile araştırmalar dünya çapındadevam etmekte, daha yaygın kullanım ve etkili tedaviler için yüksek bir potansiyel olarak görülmektedir.Kordon kanı ve kordon dokusu vajinal veya sezeryan doğum sonrasında, anneye veya bebeğe herhangi bir işlem yapılmaksızın alınır. Ağrı vermez ve komplikasyona sebep olmaz. Elde edilen materyal Kordon Kanı Bankası’na ulaştırılır.Özel Güvençer& Çiftçi Kadın Sağlığı Tıp Merkezi isteyen hastaları için bu yöntemi de uygulamaya başlamıştır.

 

 

Etiketler :

Kullanıcı Yorumları


Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Benzer Haberler


18 Mayıs 2020, Yorum Yapılmamış
17 Mayıs 2020, Yorum Yapılmamış
14 Mayıs 2020, Yorum Yapılmamış
13 Mayıs 2020, Yorum Yapılmamış
13 Mayıs 2020, Yorum Yapılmamış
13 Mayıs 2020, Yorum Yapılmamış