Bodrum My Bella ile Profesyonel Makyaj

15 Ekim 2015

eyes-and-face-makeup-tipsBodrum My Bella ile profesyonel makyajın farkına varın.

Bodrum My Bella’dan Pınar Yıldırım Bodrum Kadınlar Kulübü için  profesyonel makyajın ne olduğu ve nasıl yapılması gerektiği  ile ilgili bilgiler verdi.

Profesyonel Makyaj sahip olduğumuz estetiği vurgulamak, farkında bile olmadığımız güzellikleri ortaya çıkarmak için renklerin büyülü uyumundan yaralanma tekniğidir.

Her konuda olduğu gibi makyajda da her sene yeni akımlar ortaya çıkmaktadır. Sevgili bayanlar önemli olan kendimize yakışanı bilmektir ve makyaj yapmak birbiri ile uyumsuz birtakım renklerin sürülmesinden ibaret olmamalıdır. Doğru makyaj için dikkat edilmesi gereken belirli hususlar vardır. Her şeyden önce kişinin saç, göz ve ten rengi göz önünde bulundurulmalıdır. Makyaj yaparken kullanılacak renkler fiziki yapımıza uygun olmakla birlikte, kişiliğimizi de tamamlayıcı bir özellik taşımalıdır. Diğer önemli bir husus kişinin saç kesimi ve yüz şekli gibi özelliklerdir.

Dolayısıyla uyumlu renklerin birlikteliği ve doğru bir teknikle birbirine çok yakın gözleri, belirsiz elmacık kemiklerini yada çizgi gibi duran incecik dudakları daha belirgin ve çekici hale getirmek mümkündür.

Makyaj yapılacak kişinin giyim stili ve kıyafetlerinin rengi de önemli ayrıntılardır. Tüm bunlar dikkate alınacak olursa ister gündüz, ister gece ve ister sahne makyajı olsun sonuç mükemmel olacaktır.

Merkezimizde makyaj konusunda uzman makyözümüz tarafından yapılmakta ve ürün olarak profesyonel makyaj amaçlı ve su bazlı ürünleri kullanılmaktadır. Bu ürünler su bazlı olduğu için cildin hava almasını engellemez ve sahne makyajı gibi uzun süreli kullanımlarda cilt açısından hiçbir risk taşımaz. Zararlı kimyevi madde içermedikleri için alerjik reaksiyona sebebiyet vermez. Sulu boya resim yapar gibi su ve fırça yardımıyla uygulandığı için yüz şekline uygun değişikliklerin yapılması, orantısızlıkların gizlenip güzelliklerin ortaya çıkarılması daha kolaydır ve böylece makyaj kalıp gibi durmaz ve yüze derin bir anlam kazandırır. Ter, su, gözyaşı gibi etkenlerle bozulmaz. Far, allık ve ruj setlerinde onlarca renk alternatifi olan bu ürün grubu su bazlı olduğu için temizleme sütüyle çok çabuk temizlenir. Sevgili bayanlar, unutmayın becerikli eller ve uyumlu renkler ile harikalar yaratılabilir.

Makyaj, Profesyonel Makyaj, Günlük Makyaj, Gece Makyajı, Özel Makyaj sahip olduğumuz estetiği vurgulamak, farkında bile olmadığımız güzellikleri ortaya çıkarmak için renklerin büyülü uyumundan yaralanma tekniğidir.

 

Etiketler :

Kullanıcı Yorumları


Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Benzer Haberler


01 Kasım 2019, Yorum Yapılmamış
04 Ekim 2019, Yorum Yapılmamış
25 Mart 2019, Yorum Yapılmamış
25 Ocak 2018, Yorum Yapılmamış
31 Ekim 2017, Yorum Yapılmamış
15 Eylül 2017, Yorum Yapılmamış