cildinize_bahar_canliligi_getirin_1493041125_7167Cildin hassaslaştığı bahar aylarında sivilce ve akne sorunu yaşamamak için günlük bakım uygulamalı ve cilt tiplerine uygun temizleme ürünleri kullanmalısınız.
Bahar ayları, cilt sorunlarının yaşandığı en kritik zamanlardır. Bu dönemde vücudun aşırı çalışmaya başlaması sonucunda kan dolaşımı hızlanır ve hormon seviyesindeki artış nedeniyle cilt hassaslaşır. BSG dergisi, sivilce ve akne sorunlarının arttığı bahar ayları için günlük bakım önerileri hazırladı.
 Temizleme: Cilt tipinize uygun temizleme köpüğü ile cildinizi temizleyin ve ılık suyla durulayın.
 Nemlendirme: Cildin yağını azaltan ve nemini koruyan kremler kullanın.
HAFTADA BİR GÜN PEELİNG YAPIN
Peeling: Haftada bir gün peeling yaparak gözeneklerde biriken yağı ve kiri arındırıp gözeneklerinizi açın. Bu sayede nefes alan cildinize uygulayacağınız ürünler daha iyi nüfuz eder.
Maske: Haftada bir kez olmak üzere yaptığınız peeling uygulamasının ardından maske yapın. Maske; kan dolaşımını düzenler ve ciltte yağ üretimini azaltır, nemini koruyarak hassasiyet ve kızarıklıkları giderip dengeler. Ayda bir kez profesyonel bakım uygulatın. Daha derinlemesine bakım ve peeling yöntemleriyle cildin sert ölü tabakası giderilir, cilt komedonlardan arındırılır.
Etiketler :

Kullanıcı Yorumları


Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Benzer Haberler


21 Haziran 2020, Yorum Yapılmamış
09 Haziran 2020, Yorum Yapılmamış
09 Haziran 2020, Yorum Yapılmamış
18 Mayıs 2020, Yorum Yapılmamış
17 Mayıs 2020, Yorum Yapılmamış
14 Mayıs 2020, Yorum Yapılmamış