Aşırı İnternet Kullanımı Tehlikeli

25 Kasım 2015

Aşırı-derece-internet-kullanımı-tehlikeli-1İnternet sizin için her şey demek ise tehlikedesiniz. Aşırı derece internet kullanımı tehlikeli! İnternetiniz olmadığı zamanda kendinizi eksik ve kötü hissediyorsanız bağımlı olabilirsiniz. İnternet bağımlılığı ruhsal ve bedensel hastalıklara yol açıyor.

Aşırı derece internet kullanımı tehlikeli!
ABD ve Avrupa ülkelerinde 1990’lı yıllardan itibaren literatüre girmeye başlayan ‘internet bağımlılığı bozukluğu’ vaka sayalarının Türkiye’de de artmasıyla 2012 yılında Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde İnternet Bağımlılığı Polikliniğinin açıldığını hatırlatan Yrd. Doç. Dr. Berrin Eylen Özyurt, “Günümüzde bazı kişiler kontrol edemedikleri internet kullanımı nedeniyle iş, sosyal ve özel alandaki işlevselliklerinde sorunlar yaşıyor. Yapılan araştırmalara göre de erkeklerde internet bağımlılığının daha fazla olduğu görünüyor.

En iyi dostum internet diyorsanız dikkat edin!
İnternet bağımlılığının internet üzerinden sosyal ilişki kurmayı tercih eden kişilerde göründüğünü belirten Özyurt, bu kişilerin kendilerini “Ben sadece internette iyiyim ve süperim”, “İnternette olmadığım zaman değersizim, kimse için önemli değilim ama internette önemli bir bireyim”, “İnternette olmadığımda başarısızım ve çok mutsuzum”, “İnternet benim tek arkadaşım”, “Sadece bir kez daha oynamam bana zarar vermez”, “Ben internete bağımlı olmam”, “Alkol ve madde bağımlısı olacağıma internet bağımlısı olmam daha iyidir” gibi cümlelerle telkin ettiklerini söyledi.

kahvedunyasi.com

Etiketler :

Kullanıcı Yorumları


Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Benzer Haberler


13 Ocak 2020, Yorum Yapılmamış
13 Ocak 2020, Yorum Yapılmamış
27 Aralık 2019, Yorum Yapılmamış
26 Aralık 2019, Yorum Yapılmamış
26 Aralık 2019, Yorum Yapılmamış
26 Aralık 2019, Yorum Yapılmamış