hello mom

Artık Bebeğinize 5.Boyuttan Bakabileceksiniz

Teknoloji durmak bilmiyor. Klasik siyah beyaz ultrasonlar 10 sene önce tek seçenek iken önce renkli ultrasonlar sonra üç ve dört boyutlular devreye girdi. Tabi anne karnında bebeğinin neye benzediğini görmek hareketlerini izlemek bir anne adayı için çok mucizevi bir duygu. Bundan da önemlisi anne adayları anne karnındaki bebeğinin sağlığı konusunda endişeleniyorlar ve bu konuda her ayrıntıya önem veriyorlar. Artık yeni jenerasyon  high  end ultrasonlar bu konuda anne adaylarının içini rahatlatmak için devrede. Samsungun geliştirdiği 5 boyut teknolojisi ile bilgisayar bir çok hassas ölçümü semiotomatik yaparak insan hatasını en aza indirebiliyor. Ayrıca büyük 21 inch high defination (yüksek çözünürlüklü) ekranda bebeğinizin görüntülerini mükemmel netlikte izleyebiliyorsunuz. Bu teknolojinin  doktorunuzun tanı hassasiyetini ne kadar artıtrdığını anlamak için eski televizyonunuzla HD olan ları karşılaştırmanız yeterli.

Hello mom aplikasyonu ile çektiğimiz tüm video ve resimleri anında akıllı telefonunuza aktarabiliyoruz ve sevdiklerinizle rahatça paylaşıp kolayca arşivleyebiliyorsunuz.

Advanced foto realistic  wiev özelliği ile gerçeğe en yakın ten renginde görüntüler yakalamak mümkün oluyor.

Ayrıca yine bu ultrason elastoscan  özelliği ile kadın hastalıkları ile ilgili kanserlerde daha erken dönemde yakalanabilmekte.

Türkiyede çok az merkezin sahip olduğu bu teknolojiye artık Bodrumda da ulaşmak mümkün

Op.Dr. Çağlar ÇİFTÇİ

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı

Güvençer ve Çiftçi Kadın Sağlığı Tıp Merkezi

Etiketler :

Kullanıcı Yorumları


Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Benzer Haberler


17 Mayıs 2018, Yorum Yapılmamış
02 Mart 2018, Yorum Yapılmamış
02 Mart 2018, Yorum Yapılmamış
25 Ocak 2018, Yorum Yapılmamış
31 Ekim 2017, Yorum Yapılmamış
14 Haziran 2017, Yorum Yapılmamış