Aydınlatıcı Kullanırken Bilmeniz Gerekler

01 Kasım 2019

Top_4_highlighting_mistakesKontür makyajından sonra en etkili makyaj trendi “strobing” için hata payınızı azaltacak kurallarla karşınızdayız. Aydınlatıcınızı doğru uygulayın ve teninizle ışık saçın!

1.DOĞRU TONU SEÇİN
Aydınlatıcılar her cilt tonuna uygun değildir. Cilt tonunuza uymayan bir aydınlatıcı yerine, ona kolaylıkla uyum sağlayacak bir aydınlatıcı kullandığınızdan kesinlikle emin olmalısınız. Koyu tenliyseniz ya da orta koyulukta bir teniniz varsa bronzdan şeftali tonlarına kadar olan aralıktan bir ton seçmelisiniz. Soluk tenliyseniz de yarı saydam inci tonları sizin için uygun bir tercih olacaktır.

2.DOĞRU YÖNTEMLE UYGULAYIN

Krem aydınlatıcı mı kullanıyorsunuz? O halde cilt tonunuzun eşit görünmesi için parmaklarınızı kullanmanız gerekiyor. Önce parmak uçlarınızda hafifçe ısıtın ve aydınlatmak istediğiniz bölgelere nazikçe uygulayın. Toz fondötenin üzerine likit aydınlatıcı asla kullanmayın. Bu fondöteninizin dengesiz görünmesine yol açacaktır. Bu durumda ya toz bazlı bir aydınlatıcı tercih etmeli ya da likit fondötene geçiş yapmalısınız.

Ayrıca uygulama sırasında çok sabırsız olmayın. Likit fondöteninin üzerine likit aydınlatıcı uyguluyor olsanız bile ilk önce fondöteninizin kurumasını beklemelisiniz. En son makyajınızı transparan pudra ile sabitleyebilirsiniz.

3.DOĞRU YERLERE UYGULAYIN

Doğru yere uygulamadığınız aydınlatıcılar yüzünüzü olduğundan daha geniş gösterebilir. Bu yüzden tüm yüze uygulamaktan kaçının ve aydınlatıcıyı elmacık kemiklerinizi belirginleştirecek, dudaklarınızı ve burnunuzu ortaya çıkaracak şekilde uygulayın.

4.MİKTARI İYİ AYARLAYIN

Çok fazla aydınlatıcı kullanmak size bir ışıltı katmak yerine, sizi donuk gösterecektir. Gerçekten donuk bir ten görüntüsü istemiyorsanız aydınlatıcıların görevini hatırlayın: ışığı iyi yansıtmalı ve sizi canlı göstermeli.

Aydınlatıcıyı ne kadar uygulamanız gerektiği, bulunduğunuz ortamın ne kadar ışık aldığıyla da alakalı. Loş ve yumuşak ışık altında aydınlatıcıyı dilediğiniz kadar sürebilirken, güneş ışığı altında eser miktarda uygulamalısınız. Bu yüzden aydınlatıcıyı uygularken ne tür bir ışık altında bulunacağınızı düşünmenizde fayda var.

Etiketler :

Kullanıcı Yorumları


Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Benzer Haberler


21 Haziran 2020, Yorum Yapılmamış
09 Haziran 2020, Yorum Yapılmamış
09 Haziran 2020, Yorum Yapılmamış
18 Mayıs 2020, Yorum Yapılmamış
17 Mayıs 2020, Yorum Yapılmamış
14 Mayıs 2020, Yorum Yapılmamış