Saçlarınızı Ne Sıklıkla Yıkıyorsunuz?

22 Ekim 2019

Her-gün-saç-yıkamak-zararlıdır-480x270Saçlarınızı ne sıklıkla yıkamanız gerektiğini merak ediyor musunuz? Veya kendinize gerçekten iki kez şampuanlamam gerekli mi diye sorduğunuz oluyor mu? Burada bu soruları ve saçların yıkanması ile ilgili diğer dört soruyu yanıtlıyoruz.

1- Saçlarınızı ne sıklıkla yıkamalısınız?

Önemli olanın saç tipi olduğunu unutmayın. Saçınız özellikle yağlı değilse veya gerçekten kuruysa, haftada 2-3 kez yıkamanız yeterli olacaktır. Saçınız yağlı mı? Öyleyse her gün yıkamanız gerekebilir. Kalın, kıvırcık veya kuru saçlara sahipseniz, haftada bir yeterli olacaktır.

2- İki kez şampuanlanmam gerekli mi?

‘Köpürt, durula, tekrarla’ üçlüsünü duymuşsunuzdur, yine de bunun gerçek olup olmadığını merak ediyorsunuz. Aslına bakılırsa, bu yaşam tarzınıza bağlı. Açık alanda çok fazla zaman geçiriyorsanız veya çok miktarda saç şekillendirme ürünü kullanıyorsanız, şampuanı iki katına çıkarmak birikintileri temizlemek için yardımcı olabilir. Saçınızı neredeyse her gün yıkıyorsanız, bir kez şampuanlamak iyi bir uygulama olacaktır, çünkü aşırı şampuan saçlardaki doğal, koruyucu yağları ortadan kaldırabilir ve saçları yıpranmaya karşı korumasız bırakır.

3- Boyalı saçlar için özel ürünler gerekli mi?

Kısaca yanıtlamak gerekirse: Evet. Sık sık boya yaptırmak yıpranmaya neden olur, saçları kuru ve mat gösterir. Boyalı saçları daha uzun süre canlı tutmak için özel olarak geliştirilmiş ürünler kullanın.

4- 2’si 1 arada şampuanların içinde ne var ve gerçekten işe yarıyorlar mı?

Spor salonunda saç yıkamak veya tatile çıkarken hafif bir bavul hazırlamak gibi 2’si 1 arada şampuanların gerçekten işe yaradığı zamanlar var. Ancak her gün kullanmak için ideal sayılmazlar. Saça bakım yapan içerik maddelerine sahipler, ancak bunların etkisi özel olarak geliştirilmiş saç kremleri ile kıyaslanamaz.

Etiketler :

Kullanıcı Yorumları


Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Benzer Haberler


13 Ocak 2020, Yorum Yapılmamış
13 Ocak 2020, Yorum Yapılmamış
27 Aralık 2019, Yorum Yapılmamış
26 Aralık 2019, Yorum Yapılmamış
26 Aralık 2019, Yorum Yapılmamış
26 Aralık 2019, Yorum Yapılmamış