tavukTerbiyeli tavuk suyu çorbası lezzetine doyum olmadığı gibi aynı zamanda da inanılmaz sağlıklı bir çorbadır. Kış aylarında sıkça rastlanan soğuk algınlığında aka ilk gelen çorba olan terbiyeli tavuk çorbası oldukça kolay bir yapıma sahip.

Bağışıklık siteminizi güçlendirerek hastalıklara karşı direnç sağlamak istiyorsanız hazırladığımız terbiyeli tavuk çorbası tarifi tam size göre. Terbiyeli tavuk çorbası aynı zamanda içinde krema olmaması sebebiyle çocuklarınıza da gönül rahatlığıyla verebileceğiniz bir çorba. Pratik tarifi ile de her an kolayca yapabilirsiniz. İşte terbiyeli tavuk çorbası malzemeleri ve tarifi…

TERBİYELİ TAVUK ÇORBASI MALZEMELERİ

Çorba için;
1 kalçalı tavuk budu
1 defne yaprağı
½ bardak şehriye
2 lt su
Tuz
Nane
Terbiyesi için;
1 bardak yoğurt
2 bardak un
1 yumurta sarısı
½ limon

TERBİYELİ TAVUK ÇORBASI TARİFİ

Tavuk piştikten sonra içinden defne yaprağını alın. Tavukları da ince ince didikleyin. Haşlama suyundan bir kepçe alarak terbiyenin içine koyun. Daha sonra tüm terbiye karışımını komple tavuk suyunun içine dökün ve hızla karıştırın.

Üzerine şehriyeleri de ilave ettikten sonra kısık ateşte kaynamaya bırakın. Yaklaşık 10 dakika sonra ocaktan alabilirsiniz. Nane ile servis edebilirsiniz.

Afiyet olsun.

Etiketler :

Kullanıcı Yorumları


Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Benzer Haberler


21 Haziran 2020, Yorum Yapılmamış
09 Haziran 2020, Yorum Yapılmamış
09 Haziran 2020, Yorum Yapılmamış
18 Mayıs 2020, Yorum Yapılmamış
17 Mayıs 2020, Yorum Yapılmamış
14 Mayıs 2020, Yorum Yapılmamış